Główna » Wydarzenia » 9664 km – rychwałd szczyrk
9664 km – rychwałd szczyrk
DODANO: 01.03.2014

W ubiegłą sobotę 1 marca br. wyruszyliśmy na kolejną pielgrzymkę Beskidzką Drogą św. Jakuba, pokonując kolejne kilometry w hołdzie Bł. Janowi Pawłowi II.
Na początku uczestniczyliśmy w odprawionej przez ks. Andrzeja Loranca i ks. Szymona Czaudernę mszy św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Rychwałdzkiej w Sanktuarium kościoła p.w. Świętego Mikołaja.
To tu od roku 1547 obraz Matki Bożej – początkowo namalowany na lipowej desce i umieszczony w pierwotnym drewnianym kościółku – jest czczony i uznany dekretem biskupa krakowskiego za cudowny, a Papież Jan Paweł II
8 grudnia 1978r. ofiarował Matce Bożej Rychwałdzkiej złoty różaniec oraz wielką świecę wotywną. Po mszy św.
ok. godziny 10,00 ruszyliśmy na jakubowy szlak. Mijając zabytkowe kapliczki Męki Pańskiej dotarliśmy
do konkatedry Narodzenia N.M.P. w Żywcu i w kaplicy Wiecznej Adoracji została odmówiona modlitwa, po czym ruszyliśmy dalej na „camino”. Wędrując przez Pietrzykowice (kościół parafialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa ) z krótkim odpoczynkiem i poczęstunkiem w ogrodzie naszego przyjaciela pielgrzyma, dotarliśmy do kościoła parafialnego p.w. św. Antoniego w Kalnej. Serdecznie witani przez tutejszego proboszcza ks .Kazimierza ( wszystkich obdarował śpiewnikami) i po krótkiej modlitwie ruszyliśmy do Szczyrku.
Przy pierwszych zabudowaniach miłe zaskoczenie – poczęstunek wypiekami zwanymi „oponkami”.
Późnym popołudniem mocno zmęczeni, ale radośni zakończyliśmy pielgrzymkę w Sanktuarium św. Jakuba
w Szczyrku.
Do zobaczenia w dniu 9 marca na ostatniej już pielgrzymce Beskidzką Drogą św. Jakuba na której kolekcjonujemy kilometry w hołdzie Bł. Janowi Pawłowi II z Simoradza do Ropic (Republika Czeska).

 

 

NIECH APOSTOŁ WAS PROWADZI

 Zdjęcia do pobrania

"Stara Europo: odnajdź siebie samą! Bądź sobą! Odkryj swoje początki! Tchnij życie w swoje korzenie! J.P II "

"Niech Apostoł was prowadzi."

Camino - z Janem Pawłem II