Główna » Wydarzenia » iv narciarska pielgrzymka beskidzkim camino
iv narciarska pielgrzymka beskidzkim camino
DODANO: 08.02.2014

W dniach 8 – 9 lutego br. narciarze południowej Polski uczestniczyli w pielgrzymce po
Beskidzkiej Drodze św. Jakuba.
W sobotę po mszy św. i ucałowaniu relikwii św. Jakuba w Sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku,
żegnani przez proboszcza- kustosza ks .kanonika Andrzeja Loranca pielgrzymi udali się specjalnym autokarem
do miejscowości Rzyki, gdzie dołączyła reszta pątników.
Po krótkiej modlitwie w kościele parafialnym p.w. św. Jakuba w Rzykach narciarze – w tym roku ze względu
na totalny brak śniegu- ruszyli pieszo na Groń Jana Pawła II. Szli oznaczonym białą muszlą z czerwonym mieczokrzyżem beskidzkim „camino”. Wczesnym popołudniem dotarli do schroniska pod Leskowcem na nocleg. Wieczorem po przejściu Drogi Krzyżowej wokół kaplicy turystów na Groniu Jana Pawła II, w schronisku odbyła się autorska prezentacja filmu o polskich drogach św. Jakuba pani Teresy Kudyby, spóźnione śpiewanie kolęd,wyświetlenie filmu o Małopolskiej Drodze św. Jakuba przez grupę narciarzy z Podkarpacia.
Późnym wieczorem dotarli do schroniska ostatni pielgrzymi z Krakowa i Bielska. W sumie w pielgrzymce uczestniczyło 31 osób, od Jarosławia przez Kraków, Szczyrk, Pietrzykowice, Bielsko, Jaworze, Rudę Śl., Rydułtowy, Kędzierzyn po Opole.
W niedzielę rano na mini ołtarzu przed kaplicą na Groniu JP II kapelan goprowców ks. Krzysztof Cojda odprawił mszę św. po czym pielgrzymka ruszyła dalej na szczyt Leskowca, przełęcz Anula i w dół do Rzyk, gdzie na uczestników czekał już autobus do Szczyrku.
Serdecznie witani przez proboszcza ks.Andrzeja po krótkim nabożeństwie na uczestników czekał już sporządzony przez panie z Bractwa św. Jakuba smaczny poczęstunek. Po rozdaniu certyfikatów radośnie uczestnicy pielgrzymki wrócili do swych domów, a jeden z uczestników kol. Łukasz Mróz już z Leskowca poszedł na kilkudniowe dalsze pielgrzymowanie Beskidzką Drogą św. Jakuba do Cieszyna.

Dagobert Drost

 

NIECH APOSTOŁ WAS PROWADZI

 Zdjęcia do pobrania

 

"Stara Europo: odnajdź siebie samą! Bądź sobą! Odkryj swoje początki! Tchnij życie w swoje korzenie! J.P II "

"Niech Apostoł was prowadzi."

Camino - z Janem Pawłem II